Dojo / Edzőterem
Címünk: 1182 Bp. Hargita tér 14.
Tűzmadár Közösség
Egyesületünk logója
Humoros
Filozófiánk
Mi az, amiben különbözünk az egészséges életmóddal foglalkozó sok-sok szervezettől, életmód klubtól?
Nagyobb rálátással szemléljük a világot. Mondhatni, légi felvételről.
Az egészség megőrzése elválaszthatatlan egyfelől az úgynevezett biológiai (vagy etikus) gazdálkodástól, másfelől a minket jó esetben körülvevő, éltető természet ismeretétől.
Környezetünk megóvása azonos úton jár egészségünk megóvásával.
Jó okunk van rá továbbá, hogy az egészség megőrző életvitelt összekapcsoljuk a művészetekkel. Természet és művészet találkozik tea délutánjainkon, táborainkban.
Hiszen gondolkodásunk, lelki beállítottságunk vezéreli fizikai egészségünk gépezetét, a lélek és elme megtisztításának ősi módszere pedig a zene, az irodalom, a művészetek. Az értelem korlátait meghaladó kérdésekre az intuíció adja a választ.
Célunk a bennünk lakozó öngyógyító erőink felébresztése.
Titka: élj békességben önmagaddal, környezeteddel és Istennel. Élj harmóniában a természettel és az ősi törvényekkel.
Alapelveink: a minőség és mértékletesség ( nem a tiltásokra fektetjük a hangsúlyt, hiszen amit magunkra kényszerítünk, abban nincs köszönet, csak az öröm gyógyít).
A "rend", hiszen Seneca szerint " semmilyen szél nem segít azon a hajóson, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart".
A négy természeti elem - tűz, víz, föld, levegő - gyógyító erejének átvétele.
Mindezek értelmében összejöveteleinken, táborainkban időt szentelünk tanösvény túrákra, madárlesre, gyógynövény gyűjtésre, de énekszóra, kézműveskedésre, könyvbemutatóra és játékosan okító vetélkedőkre is.
A fiatalokat megtanítjuk, hogyan lehet szabad idejüket igényes szórakozással tölteni.
Megtanitjuk őket észrevenni mindennapjaink csodáit: hogy felkel a Nap, rigó lesz a tojásból, felszáll egy repülőgép, vagy hogy ránk mosolyog egy arc.
Érdekel, miért narancssárga a pötty a lepke szárnyán? Érdekel, hogyan lesz a fényből cukor? Gondolkodtál már rajta, mi végre vagyunk ezen a világon? És hogy miért nem találják rá a választ tudósok, költők , filozófusok? Mi egy asztalhoz ültetjük őket: Szentgyörgyi Albertet és Konrad Lorenz-t, Saint-Exupery-t és Kosztolányi Dezsőt. Indiát és Alsópetényt, karate mestert és költőt.
Megújulunk és megfiatalodunk test, lélek és szellem harmóniájában.